Тикшерү хәбәрләре!

2017 елның 2 ноябре, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасының Биологик ресурслар буенча дәүләт комитеты хезмәткәрләре, иҗтимагый инспекторлар һәм аучылар белән бергә, Иске Үтәмеш авыл хуҗалыгы территориясендә махсус бирелгән рөхсәнамәләр буенча кыргый ерткыч хайваннарның санын көйләү буенча өстәмә рейдлар оештырылды. Шунда ук Татарстан Республикасының Чиремшән муниципаль районының Иске Алкалы авылының ачык аучылык биләмәләре керә. Кыйммәтле мехлы хайваннарга 15 сентябрьдән ау чоры ачылганнан бирле, 15.09.2017 елдан, 30.10.2017 елга кадәр район аучылары белән Иске Үтәмеш авыл җирлегеннән 26 төлке табылды. Авыруларны булдырмау һәм таралтмау, халыкның саулыгын саклау һәм зыян китермәү максаты белән, кыргый ерткыч хайваннарга ризык аша иммунитет бундыру өчен “Рабивак-0/333” вакцинасын тарату буенча чаралар уздырылды.