Татарстан Республикасының Биологик ресурслар буенча дәүләт комитетында, ел саен була отрган чираттагы Татарстан Республикасы Балык хуҗалыгының киңәшмәсе узды.

2017 елның 14 декабре, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасының Биологик ресурслар буенча дәүләт комитетында,биологик су байлыкларын саклау һәм рациональ куллану сораулары буенча, ел саен була торган чираттагы Татарстан Республикасы Балык хуҗалыгының киңәшмәсе узды.

Киңәшмә нәтиҗәләре буенча,  балык тоту буенча Федераль агентлык  билгеләгән квоталар һәм 2018 елга кергән гаризалар  нигезендә, комиссия белән, Татарстан Республикасы территориясендәге сулыкларда  биологик су ресурсларын тотарга хокукка ия булган, юридик затлар һәм шәхси эшмәкәрләр арасында биологик су ресурсларын тотуга сәнәгый квоталарны бүлү буенча карар кабул ителде.