Татарстан Республикасының Лениногорск шәһәр суды хокуксыз ау өчен хөкем итте.

2017 елның 26 декабре, сишәмбе

Россия Федерациясе Җинаятьләр Кодексы 2 булек 258 маддә буенча бер төркем затлар белән хокуксыз аулаган өчен Татарстан Республикасының Лениногорск шәһәр суды хөкем итте.

Лениногорск шәһәр суды карары белән  Ш. Һәм Г. гражданнары Россия Федерациясе Җинаятьләр Кодексы 2 булек 258 маддә белән каралган (Бер төркем затлар белән хокуксыз аулау) җинаять эшендә гаепле дип танылдылар һәм һәрберсенә 100 000 сум рәвешендә җәза бирелде, ау кораллары тартып алынды (CZ Mallard мылтыгы) һәм 4500 сум куләмендә  аучылык ресурсларына китерелгән зыянны туләделәр.

24.11.2016 елны,  Лениногорск районының Яңа Иштерәк  авылы янында,  Ш. Һәм Г. гражданнары  Mazda машинасының фаралары яктысы астыннан  хокуксыз ауладылар. Ау вакытында 3 соры куян тоттылар.