Кыргый хайваннар питомнигыннан хәбәрләр

2017 елның 3 мае, чәршәмбе

Яз килү белән, Татарстан Республикасының Яшел Үзән районының Төньяк Нурлат бистәсендә урнашкан ДБО “Хайваннар дөньясын саклау өлкәсендә яңа технологияләр кертү үзәге”нең кыргый хайваннар питомнигында яшәүче хайваннар үрчү чорына әзерләнә башладылар. Ана мараллар бик актив яшел үлән ашыйлар – аларга тиздән “татар” маралларының яңа буынын табар вакыт җитә. Кыргыйлану программасын үтүче куяннар, бер-берсе артыннан актив йөрешәләр, яки ана куян өчен сугышалар. Узган ел китерелгән байбаклар уяна башладылар. Күп тә үтмәс, барлык табигать шикелле үк, кыргый хайваннар питомнигы да, бер зур балалар бакчасына әйләнер.

Татарстан Республикасының хайваннар дөньясы объектларын саклау һәм файдалану идарәсе, сезне хайваннар дөньясына якынрак булырга һәм иң мөһиме, балаларга барлык тереклеккә мәхәббәт һәм аңлаучанлык тәрбияләргә өнди.