Хөрмәтле аучылар!

2017 елның 17 июле, дүшәмбе

Татарстан республикасының хайваннар дөньясы  объектларын саклау һәм файдалану Идарәсе хәбәр итә: Татарстан Республикасы Президентының  12.04.2013елдан УП-303 номерлы “Аерым саклана торган федераль әһәмияттәге табигый җирләрдән кала, Татарстан Республикасы территориясенең аучылык җир-суларында аулау күләмен билгеләү турында” гы боерыгының  III бүлеге 9нчы пункты белән тәңгәл килеп,  Татарстан Республикасы территориясендә киләсе ау вакытлары билгеләнде:

соры куянга   15 октябрьдән 10 гыйнварга кадәр;

чәшкеләргә, тиеннәргә, янутсыман этләргә, сусарларгә, көзәннәргә 15 октябрьдән 28(29) февральгә кадәр;

су йөзүче, сазлык- болын киекләренә, бүдәнәләргә, күгәрченнәргә һәм урман күгәрченнәренә җәйге-көзге ау чорында сентябрьнең беренче шимбәсенең сәгать 17.00 алып 15 ноябрьгә кадәр;

көртлеккә һәм  тәлләтәвечкә көзге-кышкы ау чорында сентябрьнең беренче шимбәсенең сәгать 17.00 алып 31 декабрьгә кадәр”.

Өстә күрсәтелгән сроклар  ау токымы этләре һәм кошлары белән аулаганда да кагылуына игътибарыгызны юнәлтәбез.