Федор Батков Владимирда Сабантуйда булды

2022 елның 25 июле, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Биологик ресурслар буенча дәүләт комитеты рәисе Федор Батков Владимирда узган 21 нче татар-башкорт «Сабантуй» бәйрәмендә катнашты. Сабантуй мәйданчыгында шулай ук Владимир өлкәсе Закон чыгару җыены Рәисе урынбасары Вячеслав Картухин, Владимир өлкәсе губернаторының беренче урынбасары вазыйфаларын башкаручы Дмитрий Лызлов һәм республиканың Алексеевск районы башлыгы Сергей Демидов булды.

Ачылу тантанасында республиканың йөздән артык вәкиле катнашты. Алар арасында спортчылар, музыкантлар, артистлар, чүлмәкчеләр, чигү осталары һәм башка осталар бар.

Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов исеменнән шәһәр халкын һәм кунакларны Федор Батков котлады.

«Татар халкы өчен сабантуй – иң яраткан бәйрәмнәрнең берсе. Төбәк Хөкүмәтенә бу чараны бик яхшы оештырган өчен рәхмәт белдерәм. Гомумән, татар милли-мәдәни оешмаларының инициативаларын хуплаган өчен рәхмәт», – диде ул.

Сабантуй мәйданында чигү, буенча, күн һәм чүлмәк ясау түгәрәге белән эшләү буенча мастер-класслар, шулай ук милли костюмнар парады оештырылды. Актив күңел ачулар яратучылар билбау көрәшендә, гер күтәрүдә һ. б. көч сынаша алдылар.

Чара татар мәдәниятен саклаган өчен бүләкләр тапшыру белән тәмамланды.